Dobrodošao na čarobnjaštvo. Ako si član molimo te da se uloguješ, a ukoliko si nov/a, molimo te da se registruješ na forum.

SREĆNO FORUMAŠENJE

Join the forum, it's quick and easy

Dobrodošao na čarobnjaštvo. Ako si član molimo te da se uloguješ, a ukoliko si nov/a, molimo te da se registruješ na forum.

SREĆNO FORUMAŠENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 2]

1Siera Spels Empty Siera Spels Pet Jan 22, 2010 8:09 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Ime:Siera Spels
Godina:18
Slika: Siera Spels Maite%20Perroni

Moć:Hidrokineza
Tip:Vestica

Šta volite, a šta ne voli: iskrenost,dobrotu,akciju... ne voli: laž,nasilje...

O vama:Jako mala pocela je da ucio o činima.Majka joj je pomagala oko učenja.Ona joj je bila nastavnica.Odrasla je uz majku i oca,i nije imala nikog drugog pored sebe.Sada se veoma vešto sliži magijom.

Status naloga:

2Siera Spels Empty Re: Siera Spels Pet Jan 22, 2010 8:44 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Cini (Domaci zadatak 1)


1.Izmislite čin da oduzmete moći demonu vode(1-2 strofe)
Demon mi je na tragu,
Zeli da unisti osobu dragu.
Odmah ga spreci,
Put mu prepreci.
Oduzmi mu moci,
Jos ove noci!

2.Napišite kratak sastav na temu MOJA PRVA ČIN
Posle toliko dana provedenih u skoli magije odlucija sam da konacno napisem svoje prve cini.Razmisljala sam koje bih mogla i odjednom mi je sinula ideja!Resila sam da smislim cini ZA JACE MOCI.Morala sam dobro da se koncentrisem i pazljivo smislim reci za ovu cin.Sasvim smireno sam razmisljala.Onda su mi,poput vetra kroz glavu prosle reci.To su bile reci za ovu cin koju sam nameravala da napisem.Pazljivo sam ih zapisala i sastavila savoju prvu cin:

CINI ZA JACE MOCI

Slabe mi moci,
Jace mo trebaju,
Jos ove noc
Jer opasnosti vrebaju.

3.izmislite čin koja će duplicirati vaše moći

CINI ZA DUPLO VECE MOCI

Prizivam drevne moci
Da uvecaju i moje moci,
Da budem jaca nego pre
Da bih bila spremna na sve!
power of the three

3Siera Spels Empty Re: Siera Spels Pet Jan 22, 2010 1:24 pm

salkal32

salkal32

Administrator
Administrator
Bravo !! Ocjena je 5

http://www.carobnjastvo.com

4Siera Spels Empty Re: Siera Spels Pon Jan 25, 2010 1:32 pm

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Herbiologia (Domaci zadatak 1)


Mandragora je legendarna biljka iz Južne Europe, Jevreji vjeruju da daruje ženama plodnost, a Arapi je zovu "vražja jabuka". Svoj naziv je dobila od dvije grčke riječi i znači: biljka "opasna za stoku". Mandragoru su koristili u vradžbinama, vjerovalo se da nije bezbjedno isčupati korijen mandragore iz zemlje za osobu koja nije zaštićena.

Čovjek je morao povesti sa sobom psa, vezati ga za biljku i isčupati je uz pomoć bedne životinje koja je nakon što je odradila svoj posao momentalno ginula od silne magije. U ovom slučaju čovjeka neće ubiti smrtonosan vapaj biljke, koja urla od bola kad se vadi iz zemlje. Smatralo se da mandragora raste na mjestima gdje je bio obešen ubica.

Duboki korijen mandragore ima čudan oblik, često se razdvaja i potsjeća na ljudsko tijelo, zato su je prije često prikazivali u obliku muškarca ili žene. Njeni okrugli plodovi potsjećaju na jabuku i slično mirišu.
Mandragoru su koristili protiv bolova kao anestetik, jer je jak narkotik. Vjerovalo se da u većim količinama može izazvati ludilo. Lišće mandragore nije toliko otrovno kao njen korijen.

Ova tajanstvena biljka je plašila svojim oblikom i privlačila svojom moći, kao simbol nepojmljive snage i vitalnosti. Pomalo njen miris i poviše njena legendarna slava su inspirisali kćerku Annick Goutal - Camille da napravi misteriozan parfem Mandragore, zajedno sa parfimerom doma, Isabelle Doyen.

Siera Spels 12-QZC05088_QCP05092-06-108_Mandragora Siera Spels Mandragora
Siera Spels Duda



Poslednji put izmenio S@ki dana Uto Jan 26, 2010 9:38 am, izmenio ukupno 3 puta

5Siera Spels Empty Re: Siera Spels Pon Jan 25, 2010 1:46 pm

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Talismani (Domaci zadatak 2)


1.Pet dragocenosti:
1.Plameno koplje-Sluzilo bi mi za napad i odbranu
2.Zlatna knjigica-U njoj bi zapisivala vazne cini i uvek bih mogla da je ponesem sa sobom.
3.Medaljon od leda-Za sracu
4.Nevidljiva odora-Za nevidljivost
5.Srebrni kotao-Efikasnije izvodjenje napitaka.

2.Zacarani prsten
Siera Spels Ring-of-fire-slice_21

6Siera Spels Empty Re: Siera Spels Pon Jan 25, 2010 3:08 pm

salkal32

salkal32

Administrator
Administrator
Jessica mi je rekla da tiza herbiologiju dam 4,
a iz carobjastva imas 5

http://www.carobnjastvo.com

7Siera Spels Empty Re: Siera Spels Uto Jan 26, 2010 8:39 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Ok!
Nema problema!
bounce

8Siera Spels Empty Re: Siera Spels Sre Jan 27, 2010 2:11 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Napici (Domaci zadatak 2)


1.Navedite mi imena nekih eliksira
-Eliksir zivota
-Eliksir mladosti
-Eliksir-Kina

2.kako biste vi smućkali neki elixir.
Sastojci:

Votka,latice ruze,list koprive,list dunje,lavanda,brusnica.

9Siera Spels Empty Re: Siera Spels Sre Jan 27, 2010 2:17 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Istorija magije (Domaci zadatak 2)


1.Sta je magično ogledalo?
Magicno ogledalo je instrument koji stiti od bolesti,crne magije,uroka,smrti.

2.Da bi amajlije imale veliku snagu,sa čime su se morale ispisivati?
Da bi amajlije imale veliku snagu,one su se ispisivale sa perom napravljenim od breskvinog drveta.

3.Ako se amajlija radi na papiru,koje boje mora biti papir?
Ako se amajlija radi na papiru,papir mora biti crvene ili zute boje.

4.Kakva amajlija se stavlja da visi kroz rupicu dugmeta i slično?
Amajlija koja se stavlja da visi kroz rupici dugmeta se pravi na papiru na kome su crtani osobni idoli sa njima poznatim gromovitim pismom.

5.Gde veruju u moć mača?
U moc maca veruju u Kini.

10Siera Spels Empty Re: Siera Spels Sre Jan 27, 2010 9:15 am

salkal32

salkal32

Administrator
Administrator
Obje ocjene 5 i 5

http://www.carobnjastvo.com

11Siera Spels Empty Re: Siera Spels Čet Jan 28, 2010 7:48 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Magicna bica (Domaci zadatak 3)


1. Navedite mi neka poluljudska stvorenja.
-Kentaur
-Sfinga...

2.Napišite mi nešto o sfingama.
Sfinga (Σφίγξ) predstavlja zoomorfno mitološko stvorenje sa ljudskom glavom i telom lava. Poteklo je od skulpturalnih prikaza iz doba starog egipatskog carstva, koje su stari Grci prilagodili svojoj legendi o ženskom krilatom čudovištu.
Kod egipatskih skulptura, sfinga obično ima telo lava i glavu čoveka, ali može imati i delove tela ovna, sokola ili jastreba.
Smatra se da je sfinga u grčke mitove došla sa istoka, tačnije njen lik je stvaran po asirsko-vavilonskim kipovima krilatih bikova s ljudskim glavama ili po kipovima egipatskih vladara koji su prikazivani u liku ležećeg lava. Lavlje telo kod Egipćana i telo bika kod Asiraca je smatrano za simbol snage; krila kao simbol sveprisutnosti; ljudsko srce kao simbol mudrosti. Kod Egipćana lice sfinge imalo je individualne crte lica faraona ili njegove žene. Najpoznatija je Velika sfinga na polju piramida u Gizi. Visina njene glave je 20 metara, a od njuške do repa ima 73,5 metara. Ova sfinga je „čuvar“ grobova egipatskih faraona. Po nekim naučnim pretpostavkama, smatra se da glava ove sfinge ima individualne crte lica faraona Kefrena iz 4. dinastije (27. ili 26. vek p.n.e). Drugi, pak, smatraju da je to kip egipatskog boga Sunca.
Kod Grka sfinga je uvek bila ženska osoba i simbol nečeg tajnovitog i pogubnog. Najpoznatiji grčki kipovi sfinge potiču iz Atike (oko 600. godina pne, koja se danas nalazi u Metropoliten muzeju u Njujorku) i iz Fokide (580 ili 560. godine pne, u Muzeju u Delfima).
Po jednom tumačenju grčke mitologije sfinga je kći stoglavog diva Tifona i njegove žene Ehidne, a po drugom ona je kći Himere i Ortra.
Sfinga je živela je na gori Sfingiju kraj Tebe. Imala je običaj da svakom putniku ili slučajnom prolazniku postavi pitanje: „Ko ujutro ide na četiri, danju na dve, a uveče na tri noge?“. Mnogi koji nisu uspeli da odgovore na njeno pitanje su pali kao žrtve njenih kandži. Sfinga je rastrgla mnogo ljudi, među njima i plemenitih Tebanaca koji su pokušavali da oslobode grad Tebu od nje.
Zagonetku je rešio Edip koji je dao tačan odgovor na njeno pitanje: „To je čovek! U svom ranom životu nespretno puzi na sve četiri, u zreloj dobi ide ne dvije, a u suton svog života zbog slabosti podupire se štapom koji mu je treća noga!“. Sfinga se nakon njegovog odgovora bacila sa stene u more, jer joj je sudbina namenila smrt u trenutku kad neko reši njenu zagonetku.

Siera Spels 250px-Museo_Egizio_di_Torino-631_o

12Siera Spels Empty Re: Siera Spels Čet Jan 28, 2010 8:41 am

salkal32

salkal32

Administrator
Administrator
Ocjena je 4

premalo je ovo za poluljudskastvorenja, a za sfingu preopširno

http://www.carobnjastvo.com

13Siera Spels Empty Re: Siera Spels Sub Jan 30, 2010 6:03 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Carobnjastvo


1.Nađite sliku štapića, štapa i Atamea
Stapic
Siera Spels 2lduhbc

Atame
Siera Spels 2v84ena

2.Za šta biste vi iskoristili atame
Za odbranu i napad na demona.

3.Napišite i vi neku bajalicu poput ove gore.(mora biti vezana za to kako atame ubacuje magiju u štapić)
Ovog dana,ove noci,
U ovaj stapic ubaci moci.
Odmah to uradi,
U njega moci usadi!

14Siera Spels Empty Re: Siera Spels Sub Jan 30, 2010 1:02 pm

salkal32

salkal32

Administrator
Administrator
Ocena je 5 !!

http://www.carobnjastvo.com

15Siera Spels Empty Re: Siera Spels Pon Jun 14, 2010 4:31 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Cini (Domaci zadatak 2)


Smislite po jednu cin za svaku od gore navedenih varijanti!!

*Cini za ozivljavanje*

U proslosti je mrtav/tva,
I uzasnog zla je bio/la zrtva.
Zelimo ga/je nazad.
Nazad nam ga/je vrati,
Ne zelimo da pati.

*Cini za preobrazavanje*

Moj izgled promeni
Da ne budem ista.
U potpunosti ga izmeni,
Da istina ne bude cista.

*Cini za isceljenje*

Ovu ranu zaceli,
Iz nje bol isceli.
Neka ovo bice ustane
I neka jace postane.

*Ljubavne cini*

Neka o meni misljenje promeni,
Neka me navoli,
Da bude samo moj
I da mi zivot svoj.

16Siera Spels Empty Re: Siera Spels Pon Jun 14, 2010 5:08 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Napici (Domaci zadatak 6)


Vas domaci ce biti da izmislite sastojke napitka za unistavanje bilo kog demona i napisete ih u vasem profilu-skoli magije....(napitak mora da radi)


Sastojci: Koža demona,Mandragora,Lavanda,Mimoza.

17Siera Spels Empty Re: Siera Spels Pon Jun 14, 2010 5:52 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Napici (Domaci zadatak 7)


~Od cega zavisi jacina napitka..?
Jacina napitka zavisi od kolicine sastojaka.

~Sta sve cini opremu za spravljanje napitaka...?
Opremu za spravljenje napitaka cini:
-kotao
-drzac
-stapic.

~Kako je nastao...?
Napitak je nastako od reci Potion (latinski) sto u prevodu znaci lek ali takodje moze znaciti i otrov.

~Sta se sve moze dogoditi dodavanjem pogresnog sastojka..?
Dodavanjem pogresnog sastojaka u napitak moze se potpuno izmeniti njegovo znacenje ali takodje moze dovesti i do eksplozije.

~Nabrojte sve biljke i njohovo znacenje,ali sto krace da ne biste gubili vreme!
Anis-zastita,ljubav,blagostanje,sprecava nocne more
Kamilica-blagostanje,spokoj
Cimet-zastitia,uspeh,zaceljivanje
Seme kopra-novac,zastita
Cvet kopra-ljubav
Lesnik-plodnost
Limun-uspeh,ljubav,zdravlje
Muskatni orascic-vidovitost,blagostanje
Nana-prociscava,zaceljuje
Kadulja-zaceljivanje,mudrost,blagostanje
Timijan-stiti od negativnosti,koristi se za vidovitost
Hajducka trava-odbrana,sreca,zastita
Jaglac-odbrana,zastita
Ruza-ljubav

Bilo bi lepo da nadjete i slike biljaka i opreme za spravljanje napitaka...

Biljke:
Anis:
Siera Spels Anis2
Kamilica:
Siera Spels Kamilica
Cimet:
Siera Spels Korintjecinnamon
Seme i cvet kopra:
Siera Spels Dill_Mammoth
Lesnik:
Siera Spels A090612_1_1
Limun:
Siera Spels Lemon
Nana:
Siera Spels Metvica
Ruzmarin:
Siera Spels Rosemary_oil
Timijan:
Siera Spels Ozepek
Kadulja:
Siera Spels F.52
Hajducka trava:
Siera Spels 30
Ruza:
Siera Spels Ecuadorian_red_rose_black_magic_150

Oprema za spravljenje napitaka:
Kotao:
Siera Spels ICM3T
Stapic:
Siera Spels Wand

18Siera Spels Empty Re: Siera Spels Pon Jun 14, 2010 6:13 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Napici (Domaci zadatak 8)

Domaci je da napisete i nadjete slike svih delova zivotinja koji su ovde predstavljeni...Bice vam potrebni za iduci domaci..


Krilo slepog misa-levitacija,teleport
Siera Spels 2912_web
Krila leptira-ukoliko je boja krila tamna,onda se koriste u crnoj magiji a ako je svetla onda se koriste u beloj tj. dobroj magiji
Siera Spels 39583
Pero sove-preobrazaj
Siera Spels Web+-+feather
Zub krokodila-prizivanje mrtvih
Siera Spels Mel9-7-08Crocodile%20Tooth
Zecija sapa-otklanja kletve i vradzbine
Riblja krlust-novac
Siera Spels 531870182_3a6c224010_o

19Siera Spels Empty Re: Siera Spels Pon Jun 14, 2010 3:47 pm

Magicboy

Magicboy

Profesor
Profesor
Odlicno,jedino si ti uradila slike opreme za spravljanje,te si sad dobila 5 sa * sto znaci ako ti zafali ocena sl put mozes iskoristiti ovu zvezdicu za poboljsanje neke ocene...Wink

20Siera Spels Empty Re: Siera Spels Pon Jun 14, 2010 10:59 pm

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Ok. Wink

21Siera Spels Empty Re: Siera Spels Pon Jun 14, 2010 11:31 pm

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Cini (Domaci zadatak 5)


Kada sam prvi put upotrebila isceliteljske cini


Bilo je lepo i suncano popodne.Siera i Samanta su se setale po gradu.Bilo im je vruce pa su svratile po sladoled.
Kada su ga pojele nastavile su svoju setnju.Nisu bile sigurne sta tacno da rade po ovako toplom danu.Sele su na klupu u obliznjem parku.Siera se okrenula i ugledala fontanu iz njih.Tada joj je sinula idelja.Okrenula se prema Samanti i rekla:
-"Znam sta cemo da radimo!"
-"Sta?",upitala ju je nekako umorna Sam.
-"Otici cemo na bazen!"
-"Ti si carica!Hajdemo!,zagrli je prezadovoljna Samanta.
Ustale su sa klupe i uputile se ka bazenu.
Kada su stigle,prvo su otisle do svlacionice i presvukle se.Zatim su odabrale bazen i uskocile u njega.Zabavljale su se kao nikada do sad.Razlog tome bio je taj sto im je ovo prvi put da na bazen odlaze zajedno.
Kada su mislile da su se dovoljno osvezile izasle su iz bazena i ponovo otisle do svlacionice.
Svlacionica je bila prazna ali im to nije ni malo smetalo.
Kada se Samanta presvukla,izasla je ispred vrata da saceka Sieru.U tom trenutku se ispred nje pojavio vorlok i zaboo joj noz sa otrovnim vrhom u ruku.Samanta je pala a vorlok je odmah pobegao.
Siera je konacno zavrsila i cim je otvorila vrata ugledala je svoju drugaricu kako lezi na podu zatvorenih ociju i sa nozem zabodenim u ruku.Siera se uplasila i odmah joj izvadila noz.Zatim ju je uvukla u svlacionicu i pocela da izgovara cini dok su joj se ruke tresle:
  • "Ove cini citam smelo,
    Izleci njeno telo.
    Otkloni bolove
    Te proklete trolove."

Posle ovoga Siera je pala na pod pored Samante i pre nego sto je zatvorila oci mogla je da vidi kako ih njena drugarica otvara.
Kada se probudila,Siera je bila kod kuce u svom krevetu.Pored kreveta je stajala Samanta i blago se smesila:
-"Hvala ti Siera...".

22Siera Spels Empty Re: Siera Spels Uto Jun 15, 2010 12:02 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Cini (Domaci zadatak 6)


KADA JE MRAČNI ČAROBNJAK UPOTREBIO SMRTNU KLETVU NA MOG NAJBLIŽEG


Siera je imala brata...Njegovo ime bilo je Mark i bio je stariji od nje.Otac im je bio obican smrtnik pa tako ni Mark nije imao moci.Siera je bila mnogo vezana za brata i tesko je podnela kada ga je izgubila...To se desilo pre 10 godina,tacnije,Siera je tad imala samo 8 godina i zavrsavala je prvu godinu magicne skole (majka ju je ucila i davala joj casove).
Ovako je izgubila brata:
Bio je vedar jesenji dan.Siera je upravo zavrsila sa casom i zamolila majku da je pusti da ode sa Markom na livadu da se macuju sa drvenim stapovima.Majka joj je dozvolila i oni su otisli.
Tu na toj livadi se stvorio mracni carobnjak i bez trunke povoda i razloga,bacio smrtonosnu kletvu na njenog brata.Ucinivsi ovo iscezao je a Mark je istog trenutka pao na zemlju i vise se nije probudio.Sirea ga je dozivala,plakala pokusavajuci da ga probudi,ali on se nije odazivao.
Siera je dugo cutala i nije htela da govori i prica ni sa kim.Njen zivotni san je dan nadje tog carobnjaka i vrati mu istom merom!

2. U kakvoj situaciji bi se nalazio da moraš da iskoristiš Smrtnu kletvu.
Iskotistila bih ovu kletvu jedino ako ne bih nasla drugo resenje,ako ne bi postojao drugi izlaz...

23Siera Spels Empty Re: Siera Spels Uto Jun 15, 2010 12:15 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Napici (Domaci zadatak 8)


Znaci,vas domaci je da napravite napitak koji se sastoji iz mesavine biljnih i zivotinjskih delova...Naravno mora biti odredjen za nesto i vi morate da objasnite za sta...

Napitak za zastitu

Sastojci: Hajducka trava,Anis,Seme kopra,Jaglac i krila leptira.

24Siera Spels Empty Re: Siera Spels Uto Jun 15, 2010 12:25 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Magicboy ::Odlicno,jedino si ti uradila slike opreme za spravljanje,te si sad dobila 5 sa * sto znaci ako ti zafali ocena sl put mozes iskoristiti ovu zvezdicu za poboljsanje neke ocene...Wink

Ok.Nego,da li si me oceno samo za jedan domaci ili za sva 3?

25Siera Spels Empty Re: Siera Spels Uto Jun 15, 2010 12:30 am

S@ki

S@ki

Učenici
Učenici
Istorija magije (Domaci zadatak 3)


1.Pronadjite jos neke carobnjake kroz istoriju i napisite ukratko o njima !!

Gandalf je,moćni čarobnjak, prvi put opisan u Tolkienovom romanu Hobit, a kasnije kao jedan od glavnih likova u trilogiji Gospodar prstenova.
Gandalf Sivi je čarobnjak, jedan od petorice Istara (Mudrih) spomenutih u Gospodaru Prstenova, koji je došao u Međuzemlju sa Krajnjeg zapada da ujedini rase u borbi protiv zlih sila koje su dolazile iz Mordora. Ljudi su ga poznavali kao Gandalfa, a vilenjaci kao Mithrandira i Sivog hodočasnika.Nakon smrti u Moriji uskrsnuo je kao Bijeli Carobnjak.
Gandalf Sivi u Tolkenovom romanu Gospodar Prstenova ima važnu ulogu od samoga početka. Pojavljuje se u prvom dijelu,tj. Družina Prstenova kada u svojoj kočiji dolazi Frodinom ujaku Bilbu na 111 rođendan.Par dana kasnije otkriva da Bilbo posjeduje Prsten Moći,zli prsten mračnog gospodara Saurona. Tada šalje Frodu u selo zvano Bree,dok se on posavijetuje sa najvišim čarobnjakom iz reda Istara,ali ga on izdaje i zarobljava u svojoj kuli.

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 2]

Idi na stranu : 1, 2  Sledeći

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu




          



Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions