Dobrodošao na čarobnjaštvo. Ako si član molimo te da se uloguješ, a ukoliko si nov/a, molimo te da se registruješ na forum.

SREĆNO FORUMAŠENJE

Join the forum, it's quick and easy

Dobrodošao na čarobnjaštvo. Ako si član molimo te da se uloguješ, a ukoliko si nov/a, molimo te da se registruješ na forum.

SREĆNO FORUMAŠENJE
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1VII Lekcija Empty VII Lekcija Uto Jun 01, 2010 5:17 am

mario93

mario93

Profesor
Profesor
Dobar dan deco,kako ste? Nadam se da ste naucili ono od proslog casa, jer ce nam trebati za danasnje predavanje. Danas necemo biti u ucionici, da necemo imati monotonu nastavu idemo u bastu u kojoj se zgajaju sve biljke koje koristimo u carobnjastvu. Da ne bismo mi sad do tamo setali ja cu nas preneti.
Nalazimo se u basti i vreme je da krenemo sa gradiom. Prosli put smo radili meni jednu od omiljenih biljaka Magnoliju u basti imamo preko 50 stabala Magnolije, a mi cemo raditi Magnolia Grandiflora.


O njoj: Magnolia Grandiflora, poznata kao Južna Mangolia. Ona je domaćin na jugoistoku SAD-a. Prostire se od Viržinije na jugu do centralne Floride, a na zapadu na istoku Teksasa. Postiže i do 27,5 metara visine. To je veliko upečatljivo zimzeleno drvo sa velikim tamno zelenim lišćem i belim, mirisnim cvetovima. Ljudi je uzgajaju i širom sveta. Koristi se, takođe, i za izradu nameštaja.


VII Lekcija Jardin_des_plantes_Nantes-Magnolia_Hectot

Evo je zar nije predivna.


Mislim da su neki uocili da to je njihov domaci,zato sto mi necemo raditi u detalje nego cemo objasniti kako se skupljaju delove magnolije koji su nam potrebni za pripremu napitaka, u bacanju cini lili nekom slicnom magicno-carobnjackom poduhvatu. Danas znaci radimo sa drvenastim biljkama. Pa krenimo.


Zemlja: Ona se nalazi oko magnolije i potrebna je za vudu magiju. Ovako uzmemo rukavice, obucite ih, najdemo lopaticu, noz ili nesto slicno, posudu u koju cemo odloziti zemlju. Prvo se zahvalimo magnoliji zato sto ce nam dati zemlju jer nam nece nista znaciit ako nismo uputili zahvalu. Ona se mora rimovati i biti duga cetiri reda minimalno. Posle zahvalnice uzmemo deo zemlje i opet se zahvalimo. Za zamlju nije potrebno odredjeni deo dana, meseca ili godine mozemo ga skupljati kad god hocemo.
-Razlicito pravilo vazi samo za zemlju sa groblja, ona se uzima u ponoc i to kad je pun ili mlad mesec.


List: Prikupljamo ga samo u doba proleca, jer u leto gubi svoju energiju (ovo vazi za sve biljke izuzev z jelke, bora, ginka..). Potrebne su rukavice i noz za svaki slucaj. Pre branja iskazujemo zahvalnost, posle zahvalnosti jednom rukom uhvatimo za list, a drugom za petiljku i onda okrecemo kako bi se list oslabio i kako bi ga mi uzeli.
NIKAKO NE SMETE KIDATI I VUCI.


Grana: One se prikupljaju u vreme kad biljke ne listaju ni ne cvetaju, najcesce zimi. Posle iskazivanja zahvalnosti uzmiamo noz ili makaze i isecemo granu(do 25 cm).
NIKAKO NE SMETE KIDATI I VUCI.

Cvet i plod: Prikupljamo ih za vreme cvetanja, odnosno zrenja. Posle zahvalnosti uzimamo ih za peteljku sa kojom su pricvrsceni za stablo i lagano okrecemo u svim smerovima kako bi ona popustila i kako bi mi mogli ju ubrati.
NIKAKO NE SMETE KIDATI I VUCI.

Koren: Uzimamo ga tao sto kopamo dublje do nekih 15 cm i kada naidjemo do njega secemo ga sa makazama ili nozem uz pevanje neke lagane pesme da bismo opustili biljku.
NIKAKO NE SMETE KIDATI I VUCI.


ZAHVALNICA:
Hvala ti za ovo sto mi dajes
i sto magiju u moju ruku predajes
sto ces mi dati tvoju snagu
da upotrebim magiju meni dragu.


Takodje nesto veoma vazno, a to je da svaki deo koji smo uzleli zastitimo pazljivo i da se brinemo o njemu. A one delove sa kojih smo uzeli treba dobro zasititi i namazati sa kremema za biljke koje cete nadam se praviti na napicima, jer bi mogle zle cini i infekcije zla da napadnu biljku i ona bi tada prestala biti korisna i morali bismo ju ubiti.

Domaci:
1.Napisati u sastavu kako ste vi sakupljali koren,list,cvet ili plod bilo koje biljke.
2.Nesto nam vise reci o toj biljci. Mora biti drvenasta, ne mora da ima magicna svojstva vazno je da vi nam kazete nesto o njoj.

2VII Lekcija Empty Re: VII Lekcija Uto Jun 01, 2010 5:21 am

mario93

mario93

Profesor
Profesor
Zaboravio sam napisati da Nina Malfoy dobija jos jednu peticu zato sto je njen domaci po meni najbolji. A ostali koji nisu uradili dobijaju minus. Tri minusa donosi 1.

3VII Lekcija Empty Re: VII Lekcija Čet Jun 03, 2010 12:54 am

*<Little witch>*

*<Little witch>*

Moderator
Moderator
Ja ovo nisam ni videla...
Pa tnx...Very Happy Jedva sam to našla,tj. morala sam da prevodim....

4VII Lekcija Empty Re: VII Lekcija Čet Jun 03, 2010 5:33 am

mario93

mario93

Profesor
Profesor
** ::Ja ovo nisam ni videla...
Pa tnx...Very Happy Jedva sam to našla,tj. morala sam da prevodim....

zbog svog truda koji si ulozila odlucio sam ti dati ocenu...Very Happy

5VII Lekcija Empty Re: VII Lekcija Sre Jun 09, 2010 3:04 pm

*<Little witch>*

*<Little witch>*

Moderator
Moderator
Ovo može LOCK
Samo da napomenem....Aleksandre....kada nam budeš davao poene za kuće...Imaj u vidu da za ovaj domaći imam 2 petice!!! XDDD

Sponsored content


Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu




          



Free forum | ©phpBB | Besplatan Forum međusobnog pomaganja | Signalizirajte zloupotrebu | Latest discussions